Partnerzy bloga


11 sie 2015

DIY: Mrożone smoothie w kostkach


Poradnik DIY smoothie

Nasz kraj zalała fala upałów. Osobiście nie przepadam za taką pogodą, więc z całych sił zapieram się wszystkimi kończynami przed wyjściem z zacienionego pokoju na zewnątrz i wymyślam nowe sposoby na odrobinę ochłody. Z braku zapasu lodów w lodówce oraz mojej olbrzymiej miłości do koktajli oraz domowych smoothies, powstały te kolorowe kostki, które widzicie powyżej.

To wspaniała i zdrowa alternatywa dla lodów. Co więcej, możecie dać ujście swojej kulinarnej fantazji i dowolnie łączyć smaki. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie zmiksowanych owoców z pysznymi jogurtami, tworzące dwukolorowe, apetyczne kostki. Dodatkowym plusem jest łatwe przechowywanie zapasu tych pyszności - wystarczy kostki przesypać do woreczka czy pojemniczka, by zaoszczędzić miejsce w zamrażarce. Jakby tego było mało, możecie wykorzystać je także do szybkiego przygotowania zmrożonego kotajlu lub smoothie, jeżeli macie blender z funkcją kruszenia lodu - wystarczy kilka kostek wrzucić do kielicha, zalać sokiem/wodą/mlekiem i dosłownie w ciągu 2 minut uzyskacie przepyszny, chłodzący napój.

Oczywiście, jeżeli macie foremki do lodów na patyku, możecie je wykorzystać. Dla mnie osobiście jednak najfajniejszy w tym "kostkowym" rozwiązaniu jest fakt, że mogę przygotować masę kolorowych kostek o różnych smakach, a potem w dowolnej ilości i konfiguracji wrzucać je do pucharka a potem zajadać ze smakiem raz bananową, raz jogurtową, a potem jeszcze o innych smakach. :)

Przygotowanie ich jest banalnie proste - wystarczy przygotować smoothie w ulubionych smakach i wlać je do foremek. Jeżeli chcecie troszkę poszaleć, możecie zrobić wielowarstwowe kostki - wyglądają i smakują fantastycznie. Wlejcie najpierw odrobinkę wybranego jogurtu czy koktajlu, zamroźcie, a potem dodajcie kolejną, najlepiej mocno kontrastową warstwę. 

Poradnik DIY smoothie

Poradnik DIY smoothie

Poradnik DIY smoothie

Poradnik DIY smoothie

Poradnik DIY smoothie

Kostki wychodzą baaardzo zmrożone, więc należy chwilkę poczekać, zanim zacznie się je jeść. Pamiętacie może konsystencję mrożonych danonków? Kostki mają bardzo podobną.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam smacznego i dobrej zabawy! :)


lody,domowe,mrożone,smoothie,koktajle,kostki,diy,instrukcja,tutorial,zrób to sam,mrożone jogurty

mrożone kostki smoothie

0 komentarze:

Prześlij komentarz